ВІСНИК Одеського Історико-Краєзнавчого Музею (випуск 1)Редакційна колегія

Шановні читачі, дорогі друзі!

     Ви тримаєте в руках перший випуск "Вісника Одеського історико-краєзнавчого музею". Думка про його створення народилася незабаром після відкриття нової постійної експозиції в 1994 р. і зріла у міру того, як наш колектив накопичував досвід роботи, знаходив однодумців і друзів, знайомився з творчими успіхами колег.
     Незабаром нам стало ясно, що необхідно мати своє періодичне видання, яке буде однаково цікаве для вченого, який досліджує виявлення історичних закономірностей на місцевому матеріалі, краєзнавця або літератора, невтомно шукаючого сліди перебування в нашому місті і краю свого героя, творця експозиції, який вирішує непросту задачу складання образу часу з матеріальних свідоцтв, що збереглися, викладача, прагнучого зробити свій предмет привабливим для учнів, - для тих, кому необхідний музей.
     Ось чому в перший номер ми вирішили включити статті наших співробітників, які розкривають історію і сучасний стан музейної справи і краєзнавчого руху на Одещині, значення музейних зібрань у вивченні історії регіону, зміцненні і розвитку вітчизняної культури, місце експозиції в системі народної освіти і просвіти, вихованні громадянських почуттів.
     Запрошуємо Вас до співпраці в нашому науково-популярному виданні. Для просвітницької установи, яким є музей, важливо підтримувати не тільки певний методичний рівень подачі матеріалу, але і захоплюючу форму викладу, доступну різним категоріям читачів.
     Ми сподіваємося, що надалі, з Вашою допомогою, науково-методичне значення "Вісника" зросте, але збережеться щирість спілкування, сполучною ланкою якого стане історична реліквія, пам'ятник культури - свідоцтва епох, що минули, проте цікавлять нас.