Интернет реклама УБС
        


Регіональні відмінності українських вишиванок



Всі візерунки і техніки вишивки характерні лише для певного українського регіону. І той, хто знайомий з традиціями вишиванки з першого погляду на сорочку зможе визначити, в якій частині України її створили.

Українці вже не одне століття прикрашають свій одяг вишивкою. Національний вишитий український одяг здобув популярність й за межами країни. Сучасні вишиванки дуже різноманітні. Якщо ви хочете придбати чоловічу вишиванку, жіноче вишите плаття або сорочку для дитини, ви будете стояти перед важким вибором. Вишитий одяг відрізняється і орнаментами, і кольором, і формою, і технікою вишивки.

Деякі візерунки і техніки характерні лише для певного українського регіону. І той, хто знайомий з традиціями вишиванки з першого погляду на сорочку зможе визначити, в якій частині України її створили. Вишивка кожного з регіонів нашої країни по-своєму унікальна, та має ряд характерних властивостей, інформацією про які ми разом з сайтом Етно-вишиванка поділимось з вами.

Дівчата в вишиванках

Харківська вишивка виконувалася грубими червоними нитками. Сорочки вишивали хрестиком, створюючи рельєфний візерунок. На Чернігівщині, навпаки, використовували дуже тонкі нитки. Рубахи з цього регіону дуже різноманітні по візерунках і колірній гамі. Полтавські сорочки зазвичай вишиваються білими нитками (зрідка сірими або червоними) і гладдю. Візерунки на манишках на Полтавщині обробляли чорними і іноді кольоровими смугами.

На півдні України сорочки часто вишивали хрестиком, прикрашаючи рослинним орнаментом у великій колірній палітрі.

А ось вишивки Полісся - прості і суворі. У них використовували в основному геометричний орнамент, вишитий червоними нитками. Волинська вишивка відрізняється простими, але неповторними орнаментами, які наносили на лляне полотно червоною ниткою. На Волині були популярні і геометричні, і рослинні візерунки. Вишивка Львівщини виглядає повітряної і легкою за рахунок залишені між елементами білого простору.

Київські вишивки відрізняються поєднанням в одному виробі різного типу орнаментів. Сорочки вишивали білими і яскраво-червоними нитками, а окремі елементи орнаменту «обводили» чорними нитками. Ви і зараз можете побачити вишиванку в Києві, вишиту подібним чином. На подільських сорочках одночасно зустрічалися поєднання різних швів і технік. Тут створювали барвисті яскраві вишиванки.

Завдяки щільним стежках на тернопільських сорочках візерунок виглядає опуклим. У цьому регіоні рукава сорочок були повністю прикрашені вишивкою. Основний візерунок робився однією ниткою, а потім обшивався іншою, контрастною за кольором. А ось карпатська вишивка дуже різноманітна і дуже колоритна. На ній зустрічаються геометричні фігури, дерева, квіти, тварини. В орнаментах на закарпатських сорочках часто зустрічаються зигзаги. Для буковинської вишивки характерно значне розмаїття матеріалів і технік. Гуцульські вишиванки прикрашають геометричним і рослинним орнаментом, використовуючи зелений, жовтий і червоний кольори.

За матеріалами статей "Регіональні особливості українських вишиванок".

 







Интернет реклама УБС