Интернет реклама УБС
        


Рецепти для фінгерфуд

Їжа руками - система споживання їжі для тих, хто любить простоту, доступність і невимушеність. З фінгер-фуд потреба в вилках, ножах і ложках зникає.

Мода чи відсилання до середньовіччя?

Народженим в епоху комп'ютерних технологій замислюватися про історію столових приладів якось не пристало. Напевно, саме тому FInger FOOD сприймається як сучасне європейське ноу-хау, хоча насправді з їжі руками починалася історія людства.

Звичайно, людина, яка смикає пальцями шедеврально приготовану страву   - не завжди найприємніше видовище. Згадайте хоча б, як виглядають руки і обличчя дітей, які, до слова, з народження неохоче беруть великовагові приналежності. Але завсідники закладів громадського харчування шукають екзотики і нових вражень від звичних страв, тому фінгер-фуд здається їм найзручнішим способом не лише отримати задоволення, але і влаштувати романтичну вечерю, познайомитися з людиною за допомогою дотиків. Головне, щоб руки були чистими.

Співробітники відомих європейських ресторанів активно виступили на захист «зручною» їжі. Данська шеф-кухар ресторану « Noma »заявив, що посередників між людиною і продуктами бути не повинно, людині потрібна можливість   відчувати їжу рецепторами, що знаходяться на кінчиках пальців. Тактильні імпульси розбурхують організм і налаштовують його на засвоєння їжі. http://povarnya.com/

Українці їдять руками?

FInger FOOD в Україні найчастіше асоціюється з банкетів, фуршетів або фаст-фудом, а в меню ресторанів і кафе страв, для яких не потрібні столові прилади, не так вже й багато, та й самі білоруси до них ставляться з побоюванням.

В українських закладах громадського харчування до рукуїддя ставляться по-різному. Джузеппе Занотті , шеф-кухар ресторану «Фальконе» , вважає фінгер-фуд дуже важливою тенденцією, адже гості починають знайомство з кухнею закладу з компліментів, які в більшості випадків потрібно пробувати руками. А сам італійський шеф-кухар любить користуватися приладами, хоча бутерброди з задоволенням, як жартує сам Джузеппе Занотті, їсть руками!

А ось шеф-кухар ресторану «Бухара» Микола Свирид до фінгер-фуд відноситься негативно: кухня і культура харчування білорусів має свою специфіку, тому переламувати смаки населення не варто. Сам Микола таким способом воліє не є, але для інших F Inger F OOD готує. Наприклад, в узбецькому ресторані популярний плов, який деякі відвідувачі охоче їдять руками.

Олександра Гуніна , шеф-кухар ресторану виїзного обслуговування «Magic-Catering», за час роботи з кейтерингом переконалася в тому, що такі заходи, як пікнік, барбекю, фуршет, кава-брейк, шведський стіл, коктейль, без FInger FOOD неможливі . Не тільки незручно, але й не естетично їсти виделкою, приміром, канапе.

- Найважливіше в фінгер-фуд - емоційний фон самого процесу поїдання. Коли подають страву, людина в першу чергу оцінює його зовнішній вигляд, потім аромат. Тим самим мозок отримує первинне уявлення про смак. Тільки потім беруться ложки-вилки, але ж так хочеться доторкнутися до того, що на тарілці. Саме за це наші люди люблять відпочинок на природі: вибрати шматочок, який "дивиться" на тебе, загорнути його в лаваш .... Такий спосіб набагато приємніше, ніж мука з пластмасовою посудом. Людина, розріджується тупий пластмасовою виделкою хот-дог, видовище безглузде, - розповідає Олександра.

Що можна їсти руками?

На Заході є ряд блюд, при споживанні яких за правилами пристойності можна відмовитися від столових приладів. До цього списку входять:

канапе, фрукти;

бургери, сендвічі, піца;

спринг-роли, курячі реберця;

оладки, пироги;

сири, хліб.

Всі смачні рецепти можна знайти на сайті з рецептами http://povarnya.com/finger-fud

Цей список можна поповнити стравами білоруської національної кухні. Наприклад, картопля в мундирі навряд чи потрібно кришити на дрібні шматочки. Правда, цікаво, чому в цьому переліку немає бутербродів, тостів, випічки, шоколаду та цукерок? Можливо, «цивілізований» світ розрізає морозиво виделкою?!

 







Интернет реклама УБС