Интернет реклама УБС
        


Навчальні матеріали для Нової Української Школи



Вчителі пілотних класів можуть ознайомитися із допоміжними виданнями.

Їх підготувала команда людей, що підтримує філософію НУШ, надихається можливостями навчатись за оновленими стандартами.

Для розробки модельних програм, їх створення, було використано відгуки вчителів щодо перших успіхів НУШ. Наразі вони скоріше рекомендаційні, викладачі можуть використовувати їх для розробки власних програм та календарно-тематичного планування.

Роман Шиян, керівник авторських груп та заступник директора Інституту модернізації змісту освіти, розповів нам, що в цьому році коло розробників було розширено. Зокрема до процесу було залучено Олену Линник, Наталію Гавриш. Ці та інші відомі фахівці змогли запропонувати новий підхід. Тепер в школах замість торішніх тижневих тем можна запровадити дев’ять місячних. Причому варто враховувати, що зв'язок з попередніми темами зберігається, хоча й не лінейний, а достатньо складний.

Всі педагоги тепер можуть ознайомитись із переліком матеріалів, а також посібником. Це допоможе врахувати всі нюансі, незалежно від того, за якими освітніми програмами вони працюють - типовими чи нетиповими.

Українська мова і література

Модельну програму для цього курсу розробила Ірина Старагіна. Її можна використовувати в 1-2 класах НУШ. В матеріалі вдалось проаналізувати, які під час цього періоду навчання постають проблеми, як педагоги можуть із ними боротись. Також було запропоновано перелік видань, рекомендованих до читання.

Навчальна програма

Якщо раніше перевагу віддавали чіткому плануванню, то зараз для культурно-літературної сфери запропонували альтернативне рішення - ввести щотижневі кейси. Це стосується пілотних других класів. В цих кейсах описані змістові лінії, є рекомендації щодо плану занять, додатки з різноманітними варіантами заходів.

Математика

Дві експертки - Марія Барна та Ольга Гісь взялись розробити методичне видання для вчителів математики у початкових класах. Посібник адресований педагогам, яким необхідно запроваджувати інструменти оцінювання на різних відрізках освітнього процесу.

Навчальна програма

Полегшити роботу педагогам допоможе календарно-тематичне планування, яке було розроблено разом із методичним виданням для другого пілотного класу.

Календарно-тематичне планування

Його умовно розділили на декілька секторів, присвячених різним розділам шкільної програми з даного предмету.

В кожній з цих частин експерти описали навички, якими має оволодіти учень, теми, результати, яких бажано досягнути в кінці року. Все деталізовано з врахуванням теми, що вивчається - рахунок, робота з даними, просторові відносини і т.д.

Я досліджую світ

Ольга Волощенко та Олександра Козак розробили програму з цього курсу. Як і в попередніх кейсах, методичний матеріал складається із запланованих тем, змістових ліній. Детально описано яких успіхів мають досягти учні, опанувавши матеріал.

Навчальна програма

Практичній зошит, присвячений темі «Способи пізнання» для 2 класу НУШ з’явився в публічному доступі не так давно, але вже встиг зацікавити свою цільову аудиторію. Вчителі предмету «Я досліджую світ» можуть користуватись ним, беручи з нього вправи, які допоможуть розкрити тему. Завдання передбачають, що протягом уроків діти та педагоги будуть працювати в команді, задля спільної мети.

Навчальний зошит

Модельні програми допомагають вчителям працювати з календарно-тематичним плануванням, формат якого вже є звичним. До того ж, ми докладаємо зусиль, щоб вдосконалити конструктор. Тоді в ньому можна буде створювати документи в необхідному форматі - зазначив Роман Шиян.







Интернет реклама УБС