Интернет реклама УБС
        


Мінеральні добрива та їхнє значення



Кожна людина, яка хоч трохи цікавиться сільським господарством, знає, що добрива покращують урожайність культур. Здавна на селі використовували продукти життєдіяльності домашніх тварин для підживлення ділянок землі корисними мікроелементами. Проте, у промислових масштабах такий метод не є ефективним рішенням – саме тому на сьогоднішній день стабільно високою популярністю користуються мінеральні добрива, що створені штучно у заводських умовах з використанням різних хімічних речовин, які мають користь для рослин і ґрунту.

Чому потрібно застосовувати мінеральні добрива?

Вітчизняний аграрний сектор – це добре налагоджений та розвинутий бізнес, який керується, в першу чергу, вигодою та економічною доцільністю. Таким чином, отримання прибутку від проведення господарської діяльності – це задача номер один. І саме для того, щоб отримати хороший урожай (який автоматично означає отримання прибутку), якраз і застосовуються мінеральні добрива. Крім цього, використання даних хімічних сумішей має ще багато переваг:

  • мінеральні добрива насичують ґрунт поживними речовинами та важливими мікроелементами, які були втрачені за довгі роки експлуатації землі у якості угідь сільськогосподарського призначення;
  • допомагають рослинам активніше рости та розвиватись, зміцнюючи їхню кореневу систему та позитивно впливаючи на зелену масу;
  • добре впливають на збільшення розміру плодів, зерна, насіння, фруктів та овочів. Надають їм кращих смакових властивостей, додаючи цукристості та збільшуючи кількість крохмалю, білків у їхньому складі;
  • використовуються у якості стримуючого фактору для розвитку грибкових захворювань культур та допомагають зменшити кількість шкідливих комах.

Як правильно використовувати мінеральні добрива?  

Варто зазначити, що надмірне використання добрив (як і їхня відсутність) може становити небезпеку і для навколишнього середовища, і для людського здоров'я, адже шкідливі речовини можуть потрапляти у організм людини через продукти харчування, які напряму пов'язані із вирощуванням сільськогосподарських культур. Тому виконання інструкції щодо норм використання добрив є обов'язковою умовою для аграріїв.

Ще важливо при виборі мінеральних добрив враховувати тип ґрунту, кліматичні умови та особливості вирощування тієї чи іншої культури. Так, наприклад, карбамід (сечовина) застосовується для підживлення картоплі, цукрових буряків, колосових зернових на більшості ґрунтів, що представлені на території нашої країни.

 







Интернет реклама УБС